Школяр із масою 50 кг, стоячи на гладенькому льоду, кидає ядро з масою 5 кг під кутом 60° до

горизонту зі швидкістю 8 м/с. Якої швидкості набуває школяр? (0,4 м/с).

Ответы на вопрос

Отвечает Алимбаев Данис.

Ответ:

Дано:

m1=50 кг

m2=5 кг

A=60 гр

v2=8 м/с

___________

v1-?

Решение:

Согласно закону сохранения импульса (v0=0 м/с):

в векторном видеm1*v1+m2*v2=0

в проекциях на горизонтальную ось

m1*v1-m2*v2*cosA=0, отсюда

v1=m2*v2*cosA/m1=5*8*cos(60 гр)/50=0,4 (м/с)