А 1-көнүгүY 1. Жөргөмүш 0,2 м/с турактуу ылдамдык менен түз сызык боюнча жер- гелеп, 10 с да канча

жолду өтөт? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Мишко Марина.

Ответ: 2 м

Объяснение: V=0,2 м/

t= 10

V=S/t _ S = V*t

S= 0,2*10 = 2