16-көнүгүү 1. Сүрүлүү күчүн жалпыланган план боюнча талдагыла. 2. Жалпы массасы 120 кг болгон

жыгач чананы ат муз үстүндө тартып келе жатат. Жыгач менен муздун ортосун- дагы сүрүлүү коэффициенти 0,035. Аттын тартуу күчүн тапкыла. (42H) 3. Машинаны жүгү менен кошо эсептегендеги массасы 7000 кг. Аны ордунан бир калыпта козголтуу үчүн 35 кн тартуу күчү берилет. Машинанын дөңгөлөгү менен жолдун бетинин ортосундагы сүрүлүү коэффициентин аныктагыла. (Жообу: 0,5)

Ответы на вопрос

Отвечает Скоробогатов Виталий.

Ответ:Берилди: Формула: Чыгаруу:

m=120 кг. ų=Fc:p. Fc= 120кг×

ų=0,035. Fc=P×ų. 10м/сквад×

g~10м/с квад Fс=mg×ų 0,035=

Объяснение: