Жер күндүн айланасында 30км/с ылдамдык менен кыймылдайт. 1 сабак өткөнчө жер канча жол жүрөт?​

1 0

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Вячеслав.

Ответ:

V = 30 км/сағ

t = 45 мин = 0.75 сағ

____________________

S -  ?

Шешуі:

S = V*t = 30 * 0.75 = 22,5 км