3. Жипке 250 Н күч менен аракет этип,массасы 24,5 кг кум салынган чаканы кыймылсыз блоктун жардамы

менен 10 м бийиктикке көтөрүштү. Установканын П.А.К. ин эсептеп чыгаргыла (жообу 98%)

Ответы на вопрос

Отвечает Меланич Іванка.

Ответ:

ккпд = А/Апол=mgh/Fh
=24,5*10/250=0,98

,/

Объяснение: