Терміново! Даю 50 балів Задача 7. Великий шків ремінної передачі має радіус 32 см і обертається

зі швидкістю 120 см/хв. Малий шків передачі має радіус 24 см. Знайти: 1) лінійну швидкість точок ременя, 2) кутову швидкість обертання малого шківа і число його обертів за 1 хвилину, 3) нормальне прискорення точок, що лежать на циліндричних поверхнях великого й малого шківів.

Ответы на вопрос

Отвечает Беккулова Анастасия.

Для вирішення цієї задачі ми будемо використовувати рівняння кінематики обертального руху для шківів і формули для лінійної та кутової швидкості.

Дані:

- Радіус великого шківа R₁ = 32 см = 0,32 м

- Радіус малого шківа R₂ = 24 см = 0,24 м

- Швидкість обертання великого шківа v₁ = 120 см/хв = 1,2 м/хв

1) Щоб знайти лінійну швидкість точок ременя, використаємо співвідношення між радіусами великого і малого шківів та їхніми лінійними швидкостями:

v₁ / v₂ = R₂ / R₁

v₂ = (v₁ * R₁) / R₂ = (1.2 м/хв * 0.32 м) / 0.24 м ≈ 1.6 м/хв

2) Кутова швидкість обертання малого шківа (ω₂) визначається відношенням лінійної швидкості до радіуса:

ω₂ = v₂ / R₂ = 1.6 м/хв / 0.24 м ≈ 6.67 рад/хв

Кількість обертів малого шківа за 1 хвилину (N) можна знайти, поділивши кількість радіанів у 1 хвилину на кількість радіанів у одному оберті:

N = ω₂ * (60 с/хв) / (2π рад) ≈ (6.67 рад/хв * 60 с/хв) / (2π рад) ≈ 60.01 обертів

3) Нормальне прискорення (aₙ) точок, що лежать на циліндричних поверхнях великого і малого шківів, визначається як:

aₙ = R * α

Де α - кутове прискорення, яке рівне похідній кутової швидкості по часу (α = dω/dt).

Для великого шківа:

α₁ = dω₁/dt

Для малого шківа:

α₂ = dω₂/dt

Знайдемо α₁ і α₂:

α₁ = 0, так як швидкість великого шківа залишається постійною.

α₂ = d(6.67 рад/хв)/dt = 0, так як кутова швидкість малого шківа залишається постійною.

Отже, нормальне прискорення точок на циліндричних поверхнях обох шківів дорівнює нулю.