Терміново! Даю 50 балів Задача 9. Колесо радіусом R=0,1 м обертається з постійним кутовим

прискоренням =3.14 рад /с2 . Знайти для точок на ободі колеса наприкінці третьої секунди після початку руху: 1) кутову швидкість, 2) лінійну швидкість, З) нормальне, тангенціальне й повне прискорення. 4) кількість обертів, зроблених колесом до цього моменту часу.

Ответы на вопрос

Отвечает Демченко Дарина.

Для цьої задачі ми будемо використовувати рівняння кінематики обертального руху.

Дані:

- Радіус колеса R = 0,1 м

- Кутове прискорення α = 3.14 рад/с²

- Час t = 3 с

1) Кутова швидкість (ω) визначається так:

ω = αt

ω = 3.14 рад/с² * 3 с = 9.42 рад/с

2) Лінійна швидкість (v) на краї ободу колеса визначається як:

v = R * ω

v = 0.1 м * 9.42 рад/с = 0.942 м/с

3) Тепер знайдемо нормальне, тангенціальне та повне прискорення.

- Нормальне прискорення (aₙ) спрямоване до центра колеса і дорівнює:

aₙ = R * α

aₙ = 0.1 м * 3.14 рад/с² = 0.314 м/с²

- Тангенціальне прискорення (aₜ) спрямоване вздовж ободу колеса і дорівнює:

aₜ = R * α

aₜ = 0.1 м * 3.14 рад/с² = 0.314 м/с²

- Повне прискорення (a) може бути знайдене за допомогою теореми Піфагора:

a = √(aₙ² + aₜ²)

a = √(0.314 м/с²)² + (0.314 м/с²)² = √(0.0991 м²/с⁴ + 0.0991 м²/с⁴) ≈ √0.198 м²/с⁴ ≈ 0.445 м/с²

4) Кількість обертів колеса до цього моменту часу можна знайти, враховуючи, що один оберт відповідає кутові 2π радіан. Таким чином:

Кількість обертів = (кутова швидкість * час) / (2π)

Кількість обертів = (9.42 рад/с * 3 с) / (2π) ≈ 4.49 обертів

Отже, кількість обертів колеса до цього моменту часу приблизно 4.49 обертів.