У першій літровій банці міститься 1 л води за температури 800 С, а у другій - 800мл води за

температури 300С. Склянку води (200мл) з першої банки переливають у другу. Потім таку саму кількість води з другої банки переливають назад у першу. Визначте температуру, яка після цього встановиться у першій і другій банці.

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Асель.

У другій банці встановиться температура t₂:

200·(80 - t₂) = 800·(t₂ - 30)

80 - t₂ = 4·(t₂ - 30)

5·t₂ = 200

t₂ = 40 °C

У першій банці встановиться температура t₁:

800·(80 - t₁) = 200·(t₁ - 40)

4·(80 - t₁) = t₁ - 40

5·t₁ = 360

t₁ = 72 °C

Відповідь: у першій банці встановиться температура 72 °C, у другій - 40 °C.