Яким має бути радіус капілярної трубки , щоб при повному змочуванні вода піднялася в ній на 8 см.

Коефіцієнт поверхневого натягу 0.07 Н/м

Ответы на вопрос

Отвечает Плеханов Влад.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

h = 8 см = 0,08 м

σ = 0,07 Н/м

ρ = 1000 кг/м³ - плотность воды

____________

r - ?

Высота поднятия жидкости в капилляре:

h = 2·σ / (ρ·g·r)

Отсюда:

r = 2·σ / (ρ·g·h)

r = 2·0,07 / (1000·10·0,08) ≈ 0,18·10⁻³ м     или   r ≈ 0,2 мм