3.Яка маса ртуті, що піднімається по капіляру діаметром 0,2мм? Коефіцієнт поверхневого натягу

взяти з попередньої задачі. 4.На яку висоту підніметься вода між паралельними пластинами, розташованими на відстані 0,2 мм одна від одної? Коефіцієнт поверхневого натягу води становить 73 ми/м.

Ответы на вопрос

Отвечает Сивер Артём.

Ответ:Для визначення маси ртуті, яка підніметься по капіляру діаметром 0,2 мм, спочатку необхідно знайти висоту, на яку підніметься ртуть за допомогою формули капілярної висоти:

h = (2Tcosα)/(ρgr)

де T - коефіцієнт поверхневого натягу, α - кут змочування, ρ - густина ртути, g - прискорення вільного падіння.

З попередньої задачі ми знаємо, що коефіцієнт поверхневого натягу для ртути становить 485 мН/м. Для досить грубих оцінок можна прийняти кут змочування рівним 140°. Густина ртути дорівнює 13,6 г/см³, а прискорення вільного падіння - 9,81 м/с².

Підставляючи ці значення до формули, отримуємо:

h = (2 x 0.485 x cos140°) / (13.6 x 10^-3 x 9.81) ≈ 0,455 мм

Тепер можемо визначити масу ртуті:

m = ρV = ρS·h = ρπr²h

де S - площа поперечного перерізу капіляру, r - радіус капіляру. Діаметр капіляру - 0,2 мм, тому його радіус дорівнює 0,1 мм. Площу перерізу можна знайти за формулою S = πr².

Отже,

S = π(0.1 мм)² ≈ 0,031 мм²

m = ρS·h = (13.6 г/см³)·(0,031 мм²)·(0,455 мм) = 0,023 г або 23 мг.

Відповідь: маса ртуті, яка підніметься по капіляру діаметром 0,2 мм, дорівнює 23 мг.

Для визначення висоти, на яку підніметься вода між паралельними пластинами, можна використати формулу капілярної висоти, яка в даному випадку матиме вигляд:

h = (2Tcosα)/(ρgr)

З поп

Объяснение:

Отвечает Бекназарова Мерей.

Відповідь:

3: Для розв'язання цієї задачі використаємо формулу для висоти підняття рідини в капілярі:

h = 2T/(ρgr)

де T - коефіцієнт поверхневого натягу, ρ - густина ртуті, g - прискорення вільного падіння, r - радіус капіляру.

Підставляємо дані:

T = 0,465 Н/м (коефіцієнт поверхневого натягу ртуті з попередньої задачі)

ρ = 13 534 кг/м³ (густина ртуті)

g = 9,81 м/с²

r = 0,1 мм = 0,0001 м

Отримуємо:

h = 2 * 0,465 / (13 534 * 9,81 * 0,0001) ≈ 0,715 мкм

Тому маса ртуті, яка піднімається по капіляру діаметром 0,2 мм, дорівнює 0,715 мкг.

4: Для розв'язання цієї задачі використаємо формулу для висоти підняття рідини в капілярі:

h = 2Tcosα/(ρgr)

де T - коефіцієнт поверхневого натягу, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння, r - радіус капіляру, α - кут між пластинами і поверхнею рідини.

Підставляємо дані:

T = 0,073 Н/м (коефіцієнт поверхневого натягу води)

ρ = 1000 кг/м³ (густина води)

g = 9,81 м/с²

r = 0,1 мм = 0,0001 м

α = 0 (пластини паралельні)

Отримуємо:

h = 2 * 0,073 * cos0 / (1000 * 9,81 * 0,0001) ≈ 1,48 мкм

Тому вода підніметься між пластинами на висоту 1,48 мкм.

Пояснення:

леон топ