Який ККД спиртівки,якщо для підвищення температури 0,5л води на 5 градусів,витрачено 1г спирту?


Ответы на вопрос

Отвечает Бохан Анна.

1)Дано

V(води)=0,5л=0.5кг(за властивістю води 1 л води = 1 кг)

⇒m(води)=0.5 кг

m(спирту)=1г=0.001кг

Δt=5°

q(спирта)=27МДж/кг=27*10⁶Дж/кг

c(води)=4200Дж/кг*1°С

-------------------------------

ККД-?

2)Розв`язання

Q₁=Q₂

Q₁=c(води)*m(води)*Δt

Q₂=m(спирту)*q(спирта)*KKД(коефіціент корисної дії спиртівки)

⇒c(води)*m(води)*Δt=m(спирту)*q(спирта)*KKД(коефіціент корисної дії спиртівки)

⇒KKД(коефіціент корисної дії спиртівки)=c(води)*m(води)*Δt/m(спирту)*q(спирта)

Одже

KKД=4200*0.5*5/0.001*27*10⁶

KKД=10500/27000

⇒ККД=0,38 або 38 %

Відповідь: ККД=0,38 ,або ККД=38 %