Скільки часу потрібно для того, щоб у результаті нікелювання виробу на його поверхні утворився шар

двовалентного нікелю завтовшки 0,01 мм? Скільки енергії буде затрачено? Площа поверхні виробу дорівнює 144 см2. Напруга на клемах ванни — 1,4 В, опір розчину — 3,03 Ом. Електрохімічний еквівалент нікелю k=0,3⋅10−6кгКл. Густина нікелю ρ=8900 кгм3. t = W =

Ответы на вопрос

Отвечает Гусев Дмитрий.

,Ответ:

Дано:

d=0,01 мм=0,001 см=1*10^-3 см.

S=144 см^2;

U=1,4 B;

R=3,03 Ом.

p=8900 кг/см^3=8,9 г/см^3;

k=0,3*10^-6 кг/Кл=0,3*10^-3 г/Кл.

Знайти t, W.

Знаходимо масу нікелю:

m=р*V=p*S*d=8,9*144*(1*10^-3)=1,28 г.

2. Знаходимо струм, який проходить через електролітичну ванну:

I=U/R=1,4/3,03=0,462 A.

3. m=k*I*t, звідси знаходимо час, за який тривав електроліз:

t=m/k*I=1,28/0,3*10^-3*0,462=9235 сек=154 хв=2,57 год~2 год 34 хв.

4. Знаходимо енергію, яку буде витрачено на нікелювання виробу:

W=U*I*t=1,4*0,462*9235=5973 Дж=5,973 кДж.

Объяснение:

V-об'єм виробу.