За допомогою електролізу зробили нікелювання пластинки площею 72 см2. Електроліз робили за сили

струму 1 А. Товщина шару нікелю 0,02 мм. Протягом якого часу відбувався електроліз? Електрохімічний еквівалент нікелю k=0,3⋅10−6кгКл. Густина нікелю ρ=8900 кгм3. Відповідь заокругли до десятих.

Ответы на вопрос

Отвечает Ковтун Полина.

Ответ:

Дано:

S=72 см^2;

І=1 А;

d=0,02 мм=2*10^-3 см;

k=0,3*10-6 кг/Кл=0,3*10^-3 г/Кл;

р=8900 кг/см^3=8,9 г/см^3.

Знайти t.

1. Знаходимо масу нікелю:

m=p*V=p*S*d=8,9*72*2*10^-3=1,28 г;

2. m=k*I*t, звідси знаходимо час, за який тривав електроліз:

t=m/k*I=1,28/(0,3*10^-3)*1=4267 сек=71 хв=1,18 год~1 год 11 хв.

Объяснение:

V-об'єм пластинки.