до якої температури треба нагріти мідний провідник довжиною 50 см, шоб він видовжився до 50,5

температурний коефіцієнт лінійного розширення 0,000017 початкова температура 20С​

Ответы на вопрос

Отвечает Карыпкан Аслан.

Щоб визначити температуру, до якої треба нагріти мідний провідник, щоб він видовжився до 50,5 см, ми можемо скористатися формулою для лінійного розширення:

ΔL = α * L * ΔT

де ΔL - зміна довжини провідника, α - коефіцієнт лінійного розширення, L - початкова довжина провідника і ΔT - зміна температури.

Ми знаємо, що початкова довжина провідника (L) дорівнює 50 см, коефіцієнт лінійного розширення (α) становить 0,000017 і зміна довжини (ΔL) дорівнює 0,5 см (50,5 см - 50 см).

Подставляючи ці значення до формули, ми отримуємо:

0,5 = 0,000017 * 50 * ΔT

Щоб вирішити це рівняння відносно ΔT, спочатку поделимо обидві частини на (0,000017 * 50):

0,5 / (0,000017 * 50) = ΔT

Розраховуючи це вираз, отримуємо:

ΔT ≈ 588,24

Отже, зміна температури (ΔT) повинна бути приблизно 588,24 градусів Цельсія.

Тепер, щоб визначити кінцеву температуру, до якої треба нагріти провідник, ми додаємо цю зміну температури до початкової температури:

Кінцева температура = Початкова температура + ΔT

Кінцева температура = 20 + 588,24

Кінцева температура ≈ 608,24 градуси Цельсія

Таким чином, мідний провідник потрібно нагріти до приблизно 608,24 градусів Цельсія, щоб він видовжився до 50,5 см.