Нікеліровання металевої пластини відбувається при силі струму 0,89 А і продовжується 1 год 45 хв.

Знайти товщину слою нікелю , якщо площа поверхні пластини 100см2

Ответы на вопрос

Отвечает Шиян Данил.

Ответ:

...

Объяснение:

Для розв'язання задачі використовуємо формулу Електролізу Фарадея:

m = Q * M / (n * F)

де m - маса відкладеного металу, Q - кількість електричних зарядів, що пройшли через розчин, M - молярна маса металу, n - кількість електронів, що беруть участь у реакції, F - фарадейська стала.

Спочатку знайдемо кількість електричних зарядів, що пройшли через розчин:

Q = I * t = 0,89 * (1 * 60 + 45) = 89,55 Кл

Далі знайдемо масу нікелю:

m = Q * M / (n * F) = 89,55 * 58,7 / (2 * 96500) = 0,0263 г

Товщина слою нікелю можна знайти за допомогою формули:

V = m / ρ * S

де V - об'єм відкладеного металу, ρ - густина металу, S - площа поверхні.

Густина нікелю дорівнює 8,9 г/см3. Переведемо масу в об'єм:

V = m / ρ = 0,0263 / 8,9 = 0,00295 см3

Тоді товщина слою нікелю дорівнює:

d = V / S = 0,00295 / 100 = 0,0000295 см = 0,000295 мм

Отже, товщина слою нікелю становить 0,000295 мм.