Балон якого об'єму треба взяти щоб вмістити в ньому 10 кг кисню під тиском 200 атм, за температури

40°​ ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКААА

Ответы на вопрос

Отвечает Попов Дима.

Ответ:

Объяснение:

m = 10 кг

p = 200 атм = 200·10⁵ Па

t = 40°C;     T = 273+40 = 313 К

M = 32·10⁻³ кг/м³ - молярная масса кислорода

________________________

V - ?

Из закона Клапейрона-Менделеева:

p·V = m·R·T / M

находим

V = m·R·T / (p·M)

V = 10·8,31·313 / (200·10⁵·32·10⁻³) ≈ 0,041 м³     или    41 литр