Газ ізотермічно стискають від об'єму 10л до 6л. Тиск при цьому зростає на 4кПа. Яким був початковий

тиск

Ответы на вопрос

Отвечает Мамонова Карина.

Дано:

V1 = 10 л

V2 = 6 л

Δp = 4 кПа = 4 *10^3  Па

p1 - ?

Решение:

При изотермическом процессе:

P1V1 = P2V2

Δp = p2 - p1

p2 = p1 + Δp

p1v1 = (p1 + Δp)v2

p1v1 = p1v2  + Δpv2

p1(v1 - v2) = Δpv2

p1 = Δpv2 /(v1 - v2)

p1 = 4*10^3 * 6 / (10-6) = 6*10^3 Па