З човна масою 150 кг якій пливе зі швидкістю 2 м/с,стрибає хлопчик 50 кг проти руху човна зі

швидкістю 4 м/с відносно води.Якою стане швидкість човна після стрибка?

Ответы на вопрос

Отвечает Анфимова Анна.
Дано:
М = 150 кг
V = 2 м/с
m = 50 кг
v = 4 м/с
_________
U - ?
1)Импульс системы до прыжка хлопчика:
p = (M+m)·V = (150+50)·1 = 200 кг·м/с                   (1)

2)Импульс системы после прыжка хлопчика:
p₁  = M·V - m·vp₁ = 150·U - 50·4 = 150·U - 200 = 50·(3U - 4)        (2)

3) По закону сохранения импульса приравниваем (2) и (1):
50·(3U - 4) = 200;
3U - 4 = 200 / 40;
3U = 4+5
U = 9/3 = 3 м/с


Ответ:U = 3 м/с