Човен переплив річку завширшки 800м найкоротшим шляхом. Швидкість човна відносно води становить 10

м/с, а швидкість течії 6 м/с. Скільки часу тривала переправа? Під яким кутом берега потрібно було направити власну швидкість човна від цієї переправи?

Ответы на вопрос

Отвечает Тупиков Сергей.

Объяснение:

Застосуємо формулу шляху: шлях = швидкість × час.

Нехай час переправи дорівнює t. Тоді шлях, пройдений човном, дорівнює 800 метрів.

З іншого боку, відносна швидкість човна відносно берега дорівнює різниці швидкостей човна та течії: 10 м/с - 6 м/с = 4 м/с.

Отже, швидкість човна відносно берега дорівнює 4 м/с.

Тоді ми можемо записати рівняння:

800 м = 4 м/с × t

Розв'язавши його, отримаємо:

t = 800 м / 4 м/с = 200 секунд або 3 хвилини і 20 секунд.

Щоб знайти кут напрямку руху човна відносно берега, скористаємося тригонометрією. Нехай α - цей кут. Тоді тангенс цього кута дорівнює відношенню швидкості течії до швидкості човна відносно берега:

tg α = швидкість течії / швидкість човна відносно берега = 6 м/с / 4 м/с = 1.5

Знайдемо кут, який має такий тангенс:

α = arctg 1.5 ≈ 56.31 градусів.

Ответ:

Отже, берег потрібно було направити під кутом близько 56 градусів відносно напрямку руху човна.