човен переплив річку завширшки 540 м за мінімально можливий час. За час переправи течія знесла

човен уздовж берега на 360 м. Чому дорівнює швидкість човна відносно води, якщо швидкість течії становить 2м/с?​

Ответы на вопрос

Отвечает Клименко Карина.

Для вирішення цієї задачі можна використовувати закони рівномірного руху.

Швидкість човна відносно води можна позначити як V_c (векторна величина), а швидкість течії відносно берега як V_t (теж векторна величина). Ми знаємо, що швидкість течії V_t = 2 м/с.

Під час переправи човен рухається у воді та вплив течії, тому швидкість човна відносно води буде дорівнювати різниці між швидкістю човна відносно берега (де течія вже врахована) і швидкістю течії.

V_c = V_човна - V_t

Ми знаємо, що човен переплив річку завширшки 540 м за мінімально можливий час. Время руху човна через річку дорівнює мінімальному часу. Можемо використовувати формулу руху S = V * t для цього випадку, де S - відстань, V - швидкість і t - час.

Спершу знайдемо час, який потрібен човну, щоб перепливти річку без врахування течії:

t_човна = 540 м / V_човна

Тепер ми можемо записати час переправи з врахуванням течії:

t_час_з_течією = t_човна = 540 м / V_човна

А також час, протягом якого течія знесла човен уздовж берега:

t_течія = 360 м / V_t

Ми знаємо, що час переправи з течією і час, протягом якого течія знесла човен, однакові, тому ми можемо записати:

540 м / V_човна = 360 м / V_t

Тепер ми можемо розв'язати це рівняння для V_човна:

V_човна = (360 м / 540 м) * V_t = (2/3) * 2 м/с = 4/3 м/с

Отже, швидкість човна відносно води дорівнює 4/3 м/с.