Сталевий стрижень завдовжки 40 см і масою 50 г лежить перпендикулярно до горизонтальних рейок.

Уздовж рейок напрямлене однорідне магнітне поле індукцією 0,25 Тл. У стрижні пропускають електричний струм силою 2 А. З якою силою стрижень тисне на рейки

Ответы на вопрос

Отвечает Соколовский Артур.

Ответ:

F=0,7H

Объяснение:

На стрижень діє сила Ампера:

Fa = B * I * L = 0,25 * 2 * 0,4 = 0,20 Н (за правилом лівої руки спрямована до землі)

Але на стрижень діє сила тяжіння:

Fт = m * g = 0,050 * 10 = 0,50 Н

Сила, що діє на рейки:

F = Fл + Fт = 0,20 + 0,50 = 0,70 Н