Сталевий стрижень завдовшки 40 см і масою 50 г лежить перпендикулярно до горизонтальних рейок.

Увзовш рейок напрямлене однорідне маг.поле з індукцією 0.25 Тл. У стрижені пропускають струм силою 2 А. З якою силою стрижень тисне на рейки.

Ответы на вопрос

Отвечает Жукова Ксения.

На стержень действует сила Ампера:
Fл = B*I*L = 0,25*2*0,4 = 0,20 Н   (по правилу левой руки направлена к земле)

Но на стержень действует и сила  тяжести:
Fт = m*g = 0,050*10 = 0,50 Н

Сила, действующая на рейки:
F = Fл + Fт  = 0,20 + 0,50 = 0,70 Н