Задача 1: Автомобіль рухається з постійною швидкістю. Його колесо діаметром 60 см робить 350

обертів за 2 хв 20 с. Визначте період обертання, обертову частоту і кутову швидкість колеса автомобіля. З якою швидкістю рухається автомобіль?

Ответы на вопрос

Отвечает Дашук Полина.

Ответ:

1. Період обертання колеса:

Період (T) - це час, за який колесо робить один оберт. Ви можете визначити його, розділивши час на кількість обертів:

T = (2 хв 20 с) / 350 об = (140 с) / 350 об = 0.4 с/оберт

2. Обертова частота колеса:

Обертова частота (f) - це кількість обертів за одиницю часу. Ви можете визначити її, обернувши період наоборот:

f = 1 / T = 1 / 0.4 с/оберт = 2.5 об/с

3. Кутова швидкість колеса:

Кутова швидкість (ω) вимірюється в радіанах за секунду і обчислюється так:

ω = (2π радіан) / T = (2π радіан) / 0.4 с = 5π рад/с

4. Швидкість руху автомобіля:

Швидкість руху (v) автомобіля залежить від кутової швидкості та радіуса колеса. Кутова швидкість вже вирахована (5π рад/с), і радіус колеса - половина його діаметра (60 см / 2 = 30 см = 0.3 м):

v = ω * r = (5π рад/с) * 0.3 м = 1.5π м/с

Отже, швидкість руху автомобіля дорівнює 1.5π метрів на секунду.