Яка кількість теплоти потрібна для плавлення цинку масою 2 кг,початкова температура якого 20°С?​


Ответы на вопрос

Отвечает Бембеева Светлана.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m =2 кг,

t₁=20°С,

t₂=419,5°C,

Q-?

Для плавління необхідно затратити кількість теплоти рівної:  

Q=Q₁ +Q₂

Q₁=mcΔt, Q₂ =mλ  , де λ=1,2*10⁵ Дж/кг-  питома теплота плавління цинку,

с=380 Дж/кг°·С  - питома теплоємність цинку

Q=2*380*(419,5°-20°)  + 2*1,2*10⁵  = 3,03628*10⁵  + 2,4*10⁵ Дж= 5,4362*10⁵ Дж= 543,62 кДж