Яку вагу має прямокутний брус із площею поперечного перерізу 150 см², якщо при переміщенні його з

прісної води в солону глибина осадки зменшилася на 1 мм? Уважайте густину прісної води 1,0 г/см³, а солоної - 1,03 г/см³. Уважайте g=10 Н/кг

Ответы на вопрос

Отвечает Васильева Анастасия.

Ответ:

Різниця глибин осадки:

Δh = h_прісна - h_солона

Δh = 1 мм = 0,001 м

Площа поперечного перерізу бруса:

S = 150 см² = 0,0150 м²

Об'єм води, який витікає, обчислюється як об'єм води в солоній воді мінус об'єм води в прісній воді:

V_витік = S * Δh

V_витік = 0,0150 м² * 0,001 м = 0,000015 м³

Тепер ми можемо обчислити масу води, яка витікає з бруса, використовуючи її густину:

m_витік = ρ_солона * V_витік - ρ_прісна * V_витік

m_витік = (1,03 г/см³ * 1000 кг/м³) * 0,000015 м³ - (1,0 г/см³ * 1000 кг/м³) * 0,000015 м³

m_витік = (1030 кг/м³) * 0,000015 м³ - (1000 кг/м³) * 0,000015 м³

m_витік = (1030 - 1000) кг * 0,000015 м³

m_витік = 30 кг * 0,000015 м³

m_витік = 0,00045 кг

Тепер, враховуючи, що сила тяжіння F визначається як маса m, помножена на прискорення вільного падіння g:

F = m * g

F = 0,00045 кг * 10 Н/кг = 0,0045 Н

Отже, вага прямокутного бруса в солоній воді становить 0,0045 Н.

Объяснение: