Стальний стрижень при 20°С мав довжину 120 м. Яка буде довжина цього стрижня взимку за температури

-35°С?​

Ответы на вопрос

Отвечает Chemeris Oleg.

Ответ:

119.92 метра.

Объяснение:

Для вирішення цього завдання можна використовувати коефіцієнт лінійного термічного розширення матеріалу стрижня. Формула для розрахунку зміни довжини стрижня внаслідок температурної зміни виглядає так:

ΔL = α * L * ΔT

Де:

ΔL - зміна довжини

α - коефіцієнт лінійного термічного розширення матеріалу (зазвичай виражений у 1/°C)

L - початкова довжина стрижня

ΔT - зміна температури

Спершу, давайте знайдемо значення α для сталі. Коефіцієнт лінійного термічного розширення для сталі зазвичай приблизно 0.000012 1/°C.

Тепер ми можемо обчислити зміну довжини стрижня при переході від 20°C до -35°C:

ΔT = (-35°C - 20°C) = -55°C

ΔL = (0.000012 1/°C) * (120 м) * (-55°C) = -0.0792 м (або приблизно -7.92 см)

Тепер давайте знайдемо довжину стрижня взимку:

L(взимку) = L(початкова) + ΔL = 120 м - 0.0792 м = 119.92 м

Таким чином, довжина цього сталевого стрижня при температурі -35°C становитиме приблизно 119.92 метра.