1.Оптична сила лінзи дорівнює 2 дптр.Відстань між лінзою та предметом дорівнює 10 см.Визначте у

скільки разів зображення менше за предмет. 2.Напруга між кінцями диполя радіопередавач змінюється за законом u=10 cos 3×10^6nt(B).Яка довжина хвилі,на якій працює передавач,і який період ВЧ коливань у коливальному контурі передавача?​

Ответы на вопрос

Отвечает Дмитриева Вика.

Для визначення довжини хвилі (λ) передавача і періоду ВЧ (високочастотних) коливань у коливальному контурі, використовується співвідношення між частотою (f) та довжиною хвилі:

λ = c/f,

де c - швидкість світла в вакуумі (приблизно 3 × 10^8 м/с).

У даному випадку, знаючи функцію напруги (u) як u = 10 cos(3 × 10^6nt), ми можемо встановити відповідність з формулою коливань гармонічного руху:

u = A cos(2πft),

де A - амплітуда коливань, f - частота коливань, t - час.

Зауважте, що формула вимагає використання радіанів для кутової міри, тому потрібно перетворити частоту в радіани в секунду:

ω = 2πf = 2π × 3 × 10^6 = 6π × 10^6 рад/с.

За відповідністю між двома формулами, ми отримуємо:

ωt = 3 × 10^6nt.

Таким чином, для функції напруги виражаємо:

u = A cos(ωt).

Порівнюючи це зі співвідношенням, яке дано в завданні (u = 10 cos(3 × 10^6nt)), отримуємо:

ωt = 3 × 10^6nt,

звідки отримуємо:

ω = 3 × 10^6n.

Знаючи, що ω = 6π × 10^6 рад/с, ми можемо встановити відповідність:

6π × 10^6 = 3 × 10^6n,

звідки отримуємо:

n = 2π.

Тепер, знаючи значення n, ми можемо визначити довжину хвилі (λ) і період (T):

λ = c/f = c/(ω/2π) = 2πc/ω = (2π × 3 × 10^8) / (6π × 10^6) = 3 × 10^8 / (6 × 10^6) = 50 м.

T = 1/f = 1/(ω/2π) = 2π/(6π × 10^6) = 1/(3 × 10^6) с = 0.33 мкс.

Таким чином, довжина хвилі, на якій працює передавач, становить 50 м, а період ВЧ коливань у коливальному контурі передавача дорівнює 0.33 мкс.

Виправлення приймаються