4. Визначити індуктивність котушки, яка має 1000 витків, якщо внаслідок зміни струму в ній від 4

до 20 А потік магнітної індукції через її поперечний переріз змінюється на 2 мВб. А. 0,125 Гн. Б. 12,5 Гн. В. 125 Гн.

Ответы на вопрос

Отвечает Самушкин Денис.

Ответ:

Таким чином, відповідь на питання є варіант А) 0,125 Гн.

Объяснение:

Пояснення:

Задача пов'язана з визначенням індуктивності котушки на основі зміни струму і зміни потоку магнітної індукції через неї. Для розв'язання задачі використовуються деякі фізичні закони та формули.

Закон Фарадея для електромагнітної індукції:

Згідно з цим законом, електромагнітна індукція (EMF) у котушці є прямо пропорційною до швидкості зміни потоку магнітної індукції через поперечний переріз котушки:

EMF = -N * dФ/dt,

де EMF - електромагнітна сила (вольт), N - кількість витків котушки, dФ/dt - швидкість зміни потоку магнітної індукції (вебер/секунда).

Визначення потоку магнітної індукції:

Потік магнітної індукції (Ф) через поперечний переріз котушки залежить від індуктивності (L) та струму (I), що проходить через неї:

Ф = L * I.

Знаходимо зміну потоку магнітної індукції:

ΔФ = Ф2 - Ф1,

де Ф2 - потік магнітної індукції при струмі 20 А, Ф1 - потік магнітної індукції при струмі 4 А.

Підставляємо вираз для потоку магнітної індукції у формулу зміни потоку:

ΔФ = L * ΔI.

Підставляємо вирази для потоку магнітної індукції у формулу зміни потоку:

L * ΔI = Ф2 - Ф1.

Розкриваємо вираз для зміни потоку:

L * (I2 - I1) = Ф2 - Ф1.

Підставляємо значення струмів і зміни потоку:

L * (20 А - 4 А) = 2 мВб.

Виражаємо індуктивність котушки:

L = (2 мВб) / (20 А - 4 А) = 0,125 Гн.

Задача розв'язана за допомогою відомих законів електромагнітної індукції та властивостей котушки. Важливо зазначити, що для складніших схем та ситуацій можуть використовуватися інші формули та підходи до розв'язання, але це конкретне завдання можна вирішити, користуючись базовими фізичними принципами.