3. Електрон рухається в однорідному магнітному полі з індукцією В = 0,03 Тл по колу радіуса 10 см.

Визначте довжину хвилі де Бройля електрона.

Ответы на вопрос

Отвечает Стилл Макс.

Ответ:Для вирішення цієї задачі використовуємо формулу де Бройля: λ = h/p, де h - стала Планка, p - імпульс електрона.

Імпульс електрона можна визначити як p = mv, де m - маса електрона, v - його швидкість.

Швидкість електрона можна знайти з рівняння сили Лоренца: F = qvB, де q - електричний заряд електрона, B - магнітна індукція поля.

Сила Лоренца в цьому випадку створює центростремінну силу, яка забезпечує рух електрона по колу. За модулем ця сила дорівнює F = mv²/R, де R - радіус кола.

Підставляючи ці формули одну в одну, отримуємо:

p = mv = qvB(R/mv²) = qBR/v

Тепер можна записати формулу де Бройля як:

λ = h/p = hv/qBR

Підставляючи числові значення, отримаємо:

λ = (6,63 * 10^-34 Дж·с * 3 * 10^8 м/с) / (1,6 * 10^-19 Кл * 0,03 Тл * 0,1 м) ≈ 3,1 * 10^-11 м

Отже, довжина хвилі де Бройля електрона в цій задачі становить близько 3,1 * 10^-11 м.

Объяснение: