СРОЧНО!!! Для визначення коефіцієнту поверхневого натягу води учень використав піпетку, діаметр

вихідного отвору якої дорівнює 2 мм. Яке значення поверхневого натягу одержав юнак, якщо в ході досліду він з’ясував, що об’єм 80 краплин води дорівнює 4 мл?

Ответы на вопрос

Отвечает Botaev Batyrbek.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

d = 2 мм = 2 * 10⁻³м

N = 80

V(Н2О) = 4 мл = 4 * 10⁻⁶м³

ρ(H2O) = 10³ кг/м³

Найти: σ - ?

Знайдемо маси води і краплини:

m(Н2О) = V(Н2О) * ρ(H2O)  = 4 * 10⁻⁶ *  10³ = 4 * 10⁻³ кг

m(к) = m(Н2О)/N = 4 * 10⁻³/80 = 5 * 10⁻⁵ кг

Сила поверхневого натягу

Fпов. = σ * L  ,   де L = πd   => Fпов. = σ * πd

Сила тяжіння, яка діє на краплину

Fт. = m(к.) * g

Fпов. = Fт.

σ * πd =  m(к.) * g

σ = (m(к) * g)/πd = 5 * 10⁻⁵ * 10/3,14 *  2 * 10⁻³ = 0,0796 Н/м = 79,6 мН/м