Визначте потужність двигуна автомобіля, якщо витрати бензину становлять 30 л на 100 км шляху за

умови, що середня швидкість руху дорівнює 72 км/год. ККД двигуна — 38 %. Розрахуйте, чому дорівнює Qповна. Відповідь вкажіть в МДж. (У відповіді введіть тільки число, округлене до десятих).​

Ответы на вопрос

Отвечает Полуэктов Слава.

Ответ:

Дано:

Vб=30 л=0,03 м^3;

S=100 км;

Vсер=72 км/год;

ККД=0,38.

Знайти Р, Qповн.

n=Акор/Qповн=Р*t/qб*mб=Р*t/qб*pб*Vб, звідси знаходимо, чому повинна дорівнювати потужність двигуна:

Р=n*qб*рб*Vб/t.

Vсер=S/t, звідси знаходимо t=S/Vсер=100/72=1 7/18 год=5000 сек.

Тоді:

Р=0,38*46*10^6*710*0,03/5000=74,46*10^3 Вт=74,46 кВт.

Qповн=qб*mб=qб*pб*Vб=46*10^6*710*0,03=980*10^6 Дж=980 МДж.

Объяснение:

Акор-корисна робота, яку виконує двигун автомобіля;

Qповн-кількість теплоти, яка виділяється у двигуні автомобіля;

qб=46*10^6 Дж/кг-питома теплота згоряння бензину;

mб-маса бензину;

рб=710 кг/м^3-густина бензину.