Визначте, яка сила Ампера діє на провідник довжиною 500 мм, якщо він розташований перпендикулярно

до магнітних ліній. Магнітна індукція складає 10 Тл, а сила струму 250 ма 1 мА=0,001 A срочно пожалуйста, физика 9 класс​

Ответы на вопрос

Отвечает Власенко Александр.

Ответ:

Для визначення сили Ампера, що діє на провідник, коли він розташований перпендикулярно до магнітних ліній, використовується правило Лоренца, яке визначає силу взаємодії між струмом і магнітним полем.

За даною задачею:

- Магнітна індукція (B) = 10 Тл

- Довжина провідника (L) = 500 мм = 0,5 м

- Сила струму (I) = 250 мА = 0,25 А (використовуємо перетворення одиниць для сили струму)

Сила Ампера (F) обчислюється за формулою:

\[F = B \cdot I \cdot L \cdot \sin(\theta)\]

Де:

- F - сила Ампера в ньютонах (Н)

- B - магнітна індукція в теслах (Тл)

- I - сила струму в амперах (А)

- L - довжина провідника в метрах (м)

- θ - кут між напрямом струму і напрямом магнітної індукції (у цьому випадку, провідник розташований перпендикулярно до магнітних ліній, тому sin(90°) = 1).

Підставимо дані в формулу:

\[F = 10 Тл \cdot 0,25 А \cdot 0,5 м \cdot 1 = 1,25 Н\]

Отже, сила Ампера, що діє на провідник, дорівнює 1,25 Н (ньютонів).

Объяснение: