Визначити опір рестата і лампочки, якщо найменше і найбільше значення сили струму в колі І1=1,5А і

І2=2,5А. Напруга на колесах АВ постійна і дорівнює U=12В​

Ответы на вопрос

Отвечает Базаржапов Алдар.

Ответ:

Лампочка R = 4,8 Ом

Реостат     R =  3,2 Ом

Объяснение:

Загальний опір в електричному колі

R = Rреостата + R лампочки

Коли реостат встановимо в мінімальне положення, то його опір буде

R = 0 Ом (нуль Ом)

R = Rреостата + R лампочки

R = 0 Ом + R лампочки

R = \frac{U}{i}

R = \frac{12}{2,5}   =  4,8 Ом

4,8 Ом = 0 Ом + R лампочки

R лампочки = 4,8 - 0 = 4,8 Ом (опір лампочки)

Це опір лампочки, так як опір реостата в цьому випадку дорівнює НУЛЮ

А тепер коли реостат виставити на максимальний опір, то загальний опір буде:

R = \frac{U}{i}

R = \frac{12}{1,5}   =  8 Ом

R = Rреостата + R лампочки

8 Ом =  x + 4,8 Ом

х = 8 Ом - 4,8 Ом

х = 3,2 Ом

Добавлю від себе: при більшому опорі, коли лампочка  включена з реостатом на максимальний опір реостата, струм менший так як загальний опір більший. А коли реостат на мінімальній величині, то і опір менший, а значить и струм більший.