На яку висоту піднімається рідина при температурі 20 градусів Цельсія в скляній капілярній трубці,

внутрішній діаметр якої 2 мм? Змочування вважайте повним. Відповідь записати у мм. \CРОЧЬНО ПЖ

Ответы на вопрос

Отвечает Алхазова Владлена.

Ответ:

Объяснение:

Пусть жидкость - вода.

Дано:

σ = 73·10⁻³ Н/м

ρ = 1000 кг/м³

d = 2 мм = 2·10⁻³ м

___________

h - ?

h = 4·σ / (ρ·g·d)

h = 4·73·10⁻³ / (1000·10·2·10⁻³) = 4·73 / (1000·10·2) ≈ 0,015 м  или 15 мм