.Визначте висоту підняття води при температурі 20 градусів цельсій у скляній капілярній трубці,

внутрішній діаметр якої 1,4 мм. Змочування вважати повним.

Ответы на вопрос

Отвечает Мосин Ваня.
Высота поднятия жидкости в капилляре:
h = 2*σ / (ρ*g*r)                    (1)

Дано:
d = 1,4 мм
r = d/2 = 0,7 мм = 0,7*10⁻³ м
ρ=1000 кг/м³
σ = 73*10⁻³ Н/м
g=10 м/с²
_____________
h - ?

По формуле (1)
h =2*73*10⁻³ / (1000*10*0,7*10⁻³) ≈ 0,021 м    или   2,1 сантиметра