на гарызантальнай падлозе стаіць хлопчык масай m = 45 кг. Вызначце ціск хлопчыка на падлогу, калі

плошча падэшвы яго чаравіка S = 150 см2

Ответы на вопрос

Отвечает Абдусалимов Юсуф.

m=45 кг

S1=150*10^-4 м²

p-?

p=F/S

F=mg

S=2S1 (т. к у него две ноги и два ботинка)

p=mg/2S1

p=450/2*150*10^-4=1.5*10^4 Па