З якою силою взаємодіють два точкові заряди -16 мкКл і -6 нКл на відстані 3 см?


Ответы на вопрос

Отвечает Нуршашқанов Нурперзент.

Ответ:

Дано:

r=3см=3 \times  {10}^{ - 2} м \\ q_{1} =  - 16мкКл =  - 16 \times  {10}^{ - 6}Кл  \\  q_{2} =  - 6нКл =  - 6 \times  {10}^{ - 9}Кл

k = 9 \times  {10}^{9}  \frac{Н \times м^{2} }{Кл}

знайти : F

РОЗВ'ЯЗОК:

закон Кулона

F = k \frac{ |q_{1} | \times | q_{2}  | }{ {r}^{2} }  = \\  =  9 \times  {10}^{9}   \times \frac{16 \times 6 \times  {10}^{ - 6 - 9} }{(3 \times  {10}^{ - 2} )^{2} }  = \\  = 96 \times  {10}^{9  - 15 + 4}   = 96 \times {10}^{ - 2} Н = 0.96Н

Відповідь: F=0,96H