Космічна експедиція відкрила планету, маса якої в 5 разів більша, ніж маса Землі. Визначте радіус

цієї планети, якщо прискорення вільного падіння на її поверхні таке саме, як на Землі.СРОЧНОООО 40Б ДАЮ!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Козирацкий Роман.

Ответ:

  • Радиус этой планеты равен \boldsymbol{R_{\Pi}} \approx\boldsymbol{14311} км

Объяснение:

Дано:

M_{\Pi}=5M_{3}

g_{_3}=g_{_\Pi}

R_{3}=6400 км

Найти: R_{\Pi} - ?

Решение:

Ускорение свободного падения у поверхности Земли: \displaystyle g_{_3}=G\frac{M{_3}}{R_{3}^2}.

Ускорение свободного падения у поверхности планеты: \displaystyle g_{_\Pi}=G\frac{M_{\Pi}}{R_{\Pi}^2}.

Тогда радиус планеты: \displaystyle \boldsymbol{R_{\Pi}}=\sqrt{\frac{GM_{\Pi}}{g_{_\Pi}} } =\sqrt{\frac{G\cdot 5M_{3}}{g_{_3}} }=\sqrt{5R_{3}^2} =R_{3}\sqrt{5} =6400\sqrt{5} \approx\boldsymbol{14311} км.