Яку силу треба прикласти до алюмінієвого Куба з ребром 0.5 м , щоб підняти його у воді ?


Ответы на вопрос

Отвечает Козынко Ирина.

a=0.5 м

ρ(ал)=2700 кг/м³

ρ(вода)=1000 кг/м³

P-?

Коли ми тіло поміщаємо в рідину, то на тіло діють две сила тяження і Архімедова. Їх вектора спрямовани в протележни сторони, тоді шукана під'ємна сила дорівнює різністі тяження і Архімедова. Так як густина аллюмінії більше ніж води, то тіло буде тонути і сила тяження більше ніж Архімедова(об'єм куба буде V=a³)

P=F(т)-F(a)

P=mg-ρ(в)V(тіло)g

P=ρ(ал)V(тіло)g-ρ(в)V(тіло)g

P=V(тіло)g(ρ(ал)-ρ(в))

P=V(тіло)g(ρ(ал)-ρ(в))

P=a³g(ρ(ал)-ρ(в))=(0.5м)³×10 м/с²×(2700 кг/м³-1000 кг/м³)=2125 Н