Дві металеві кульки розташованідалеко одна від одної і мають радіуси 1 см та 3 см і заряди4 нКл та

-8 нКл. Визначте , скільки електронів перейде з однієї кульки на іншу після того, як їх з`єднали провідною дротиною.

Ответы на вопрос

Отвечает Суворова Катя.

Ответ:

Объяснение:

В умові сказано, що кулі знаходяться далеко один від одного! Це говорить, що впливом електричного поля одного зарядженого кулі на інший можна знехтувати! При з'єднанні дротиком потенціали куль стають однаковими, а загальний заряд не змінюється. Відбувається перерозподіл зарядів. Вирішуємо: U1=U2; U1=Q1/(4*3,14^e0*R1); U2=Q2/(4*3,14*e0*R2); Q1+Q2=q1+q2; Q1/(4*3,14^e0*R1)=Q2/(4*3,14^e0*R2); Q1/(R1)=Q2/(R2); отримали два простих рівняння з двома невідомими. Виділимо їх і вирішимо: Q1+Q2=q1+q2; Q1/(R1)=Q2/(R2); Q2=Q1/(R1) * R2;

Q1*(1+R2/R1)=q1+q2; Q1=(q1+q2)/(1+R2/R1); Q=Q1-q1. Підставляйте і вирішуйте! Тут одиниці виміру не грають істотної ролі при обчисленнях! Але відповідь уявіть в СІ.