До металевого стержня з площею поперечного перерізу 5∙x10^{6} м^{2} підвісили вантаж масою 10 кг.

Обчисліть механічну напругу в стержні.Допоможіть

Ответы на вопрос

Отвечает Силина Вероника.

Відповідь:

Механічна напруга в стержні залежить від ваги підвішеного на нього вантажу та площі поперечного перерізу стержня.

Вага підвішеного вантажу: m = 10 кг

Площа поперечного перерізу стержня: A = 5∙x10^{6} м^{2}

Механічна напруга в стержні обчислюється за формулою:

σ = F / A,

де F - сила, яка діє на поперечний переріз стержня.

У даному випадку силою, що діє на стержень, є вага підвішеного на нього вантажу:

F = m∙g,

де g - прискорення, яке викликається гравітаційною силою і має значення 9,8 м/с^{2}.

Тому механічна напруга в стержні буде:

σ = m∙g / A = 10 кг∙9,8 м/с^{2} / 5∙x10^{6} м^{2} = 1,96∙x10^{-5} Па.

Отже, механічна напруга в стержні дорівнює 1,96∙x10^{-5} Па.