Знайти концентрацію молекул кисню масою 20 г, який займає об'єм 5 л.​


Ответы на вопрос

Отвечает Маснюк Мира.

Ответ:

Для знаходження концентрації молекул кисню, спочатку необхідно визначити кількість молекул кисню в зазначеному об'ємі. Для цього використовуємо формулу:

n = m/M,

де n - кількість молей, m - маса речовини в грамах, M - молярна маса речовини в г/моль.

Молярна маса кисню (O2) дорівнює 32 г/моль.

Отже, кількість молей кисню:

n = 20 г / 32 г/моль = 0,625 моль

Далі, знаходимо кількість молекул кисню, використовуючи формулу:

N = n * N_A,

де N_A - число Авогадро, дорівнює 6,022 * 10^23 молекул/моль.

Отже, кількість молекул кисню:

N = 0,625 моль * 6,022 * 10^23 молекул/моль = 3,76 * 10^23 молекул

Остаточно, знаходимо концентрацію молекул кисню в зазначеному об'ємі:

c = N/V,

де c - концентрація, N - кількість молекул, V - об'єм у літрах.

Отже,

c = 3,76 * 10^23 молекул / 5 л = 7,52 * 10^22 молекул/л

Отже, концентрація молекул кисню становить 7,52 * 10^22 молекул/л.

Объяснение: