Розрахувати напругу та скласти рівняння балансу потужностей, якщо задано ЕРС джерела =90, та опори

резисторів 1=45, 2=35, 3=17, 4=19.

Ответы на вопрос

Отвечает Мамаев Максим.

Ответ:

Для розрахунку напруги в колі необхідно визначити загальний опір кола R_total, за допомогою формули:

R_total = R1 + R2 + R3 + R4

R_total = 45 + 35 + 17 + 19 = 116 Ом

Закон Ома говорить, що напруга U на колі може бути визначена за формулою:

U = I * R_total,

де I - струм, що протікає в колі.

Розрахувати напругу та скласти рівняння балансу потужностей, якщо задано ЕРС джерела =90, та опори резисторів 1=45, 2=35, 3=17, 4=19.

Щоб скласти рівняння балансу потужностей, спочатку необхідно розрахувати силу струму I, за допомогою закону Ома:

I = U / R_total

I = 90 / 116 = 0.776 ампер

Знаючи силу струму I, можна визначити потужності, які розсіюються на кожному резисторі, використовуючи формулу:

P = I^2 * R,

де R - опір резистора.

P1 = I^2 * R1 = 0.776^2 * 45 = 26.67 Вт

P2 = I^2 * R2 = 0.776^2 * 35 = 20.78 Вт

P3 = I^2 * R3 = 0.776^2 * 17 = 8.15 Вт

P4 = I^2 * R4 = 0.776^2 * 19 = 9.19 Вт

Закон балансу потужностей стверджує, що сума потужностей, спожитих усіма резисторами, повинна дорівнювати електричній потужності джерела ЕРС.

P_total = P1 + P2 + P3 + P4 = 26.67 + 20.78 + 8.15 + 9.19 = 64.79 Вт

Отже, рівняння балансу потужностей має вигляд:

P_total = E * I,

де Е - ЕРС джерела.

E * I = 90 * 0.776 = 69.84 Вт

Результат можна перевірити, порівнявши значення суми потужностей та ЕРС джерела:

P_total = 64.79 Вт

E = 90 Вт

Отже, закон балансу потужностей виконується, оскільки сума потужностей дорівнює ЕРС джерела.