Визначте масу тягарця який треба прикріпити до корка масою 20г і густиною 250кг/м³ щоб корок

перебував у байдужій рівновазі​

Ответы на вопрос

Отвечает Маркелов Витя.

Ответ:

Для того, щоб корок перебував у байдужій рівновазі, сила тяжіння, яка діє на тягаре, повинна дорівнювати силі Архімеда, яка діє на нього у воді.

Сила Архімеда обчислюється за формулою:

F_A = V * ρ * g

де V - об'єм тіла, ρ - густина рідини, g - прискорення вільного падіння.

Так як корок повністю занурений у воду, об'єм тіла буде дорівнювати об'єму корка. Об'єм корка можна обчислити за формулою:

V = m / ρ

де m - маса корка, ρ - густина рідини.

Підставляючи дані, отримаємо:

V = 0.02 кг / 250 кг/м³ = 0.00008 м³

Сила Архімеда дорівнює:

F_A = 0.00008 м³ * 1000 кг/м³ * 9.81 м/с² = 0.7848 Н

Отже, маса тягарця повинна бути 0.7848 Н / 9.81 м/с² = 0.08 кг (або 80 г) для того, щоб корок перебував у байдужій рівновазі.