Визначте час падіння тіла з висоти 300см, якщо на початку руху тіло знаходилося у спокої.❗ За

відповідь даю 20 балів ❗

Ответы на вопрос

Отвечает Ким Жаннұр.
Для визначення часу падіння тіла з висоти 300 см ми можемо скористатися формулою кінетичної енергії:

mgh = (1/2)mv^2

де m - маса тіла, g - прискорення вільного падіння, h - висота падіння, v - швидкість тіла на момент досягнення поверхні землі.

Початкова швидкість тіла відповідає нулю, оскільки тіло знаходилось у спокої. Маса тіла може бути будь-якою, проте для спрощення розрахунків, ми можемо прийняти масу тіла рівною одиниці.

Отже, ми можемо записати:

gh = (1/2)v^2

v = sqrt(2gh)

де sqrt позначає квадратний корінь.

Підставляючи значення g = 9.8 м/с^2 та h = 300 см = 3 м, ми отримуємо:

v = sqrt(2 * 9.8 м/с^2 * 3 м) ≈ 7.67 м/с

Тепер, щоб визначити час падіння, ми можемо скористатися формулою для відстані, пройденої зі змінною швидкістю:

h = (1/2)gt^2 + v0t

де t - час падіння, v0 - початкова швидкість, яка у нашому випадку дорівнює нулю.

Підставляючи значення g та v0, ми можемо записати:

3 м = (1/2) * 9.8 м/с^2 * t^2

t^2 = 3 м / (1/2 * 9.8 м/с^2) = 0.6122 с^2

t = sqrt(0.6122 с^2) ≈ 0.78 с

Отже, час падіння тіла з висоти 300 см дорівнює близько 0.78 с.