Опір одного з послідовно ввімкнених провідників у n разів більший, ніж опір другого. У скільки

разів зміниться сила струму в колі (напруга стала), якщо ці провідники ввімкнути паралельно?

Ответы на вопрос

Отвечает Третьякова Дарина.

Ответ: При підключенні провідників паралельно напруга на них однакова. Сила струму у кожному провіднику визначається законом Ома: I = U/R, де U – напруга, R – опір провідника.

Нехай опори провідників будуть R1 та R2, де R2 = n*R1 (n - коефіцієнт збільшення опори в n разів). Коли провідники підключені послідовно, сила струму визначатиметься формулою:

I1 = U/R1 + R2

I1 = U/R1 + n*R1

Коли провідники підключені паралельно, сила струму визначатиметься формулою:

I2 = U/R1 + U/R2

I2 = U/R1 + U/(n*R1)

I2 = U * (1 / R1 + 1 / (n * R1))

I2 = U*(1+1/n)/R1

Таким чином, сила струму в паралельному з'єднанні збільшиться в n/(n+1) разів. Якщо, наприклад, n = 2, то сила струму збільшиться у 2/3 рази.