На скільки зменшиться видовження пружини жорскістю 200Н якщо підвішане до нього сталеве тіло масою

39 кг опустити у воду. ПЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖЖ РЕАЛЬНО ОЧКНЬ СРОЧНООООООО

Ответы на вопрос

Отвечает Бердиев Тимофей.

Ответ:

Для розв'язання цієї задачі потрібно врахувати вплив сили Архімеда на сталеве тіло, яке опущене у воду. Сила Архімеда діє в напрямку, протилежному силі тяжіння і дорівнює вазі рідини, яку воно витісняє.

Спочатку необхідно знайти об'єм сталевого тіла, яке опущене в воду. Маса сталевого тіла дорівнює 39 кг, що можна перетворити на вагу:

F = m * g = 39 кг * 9,8 Н/кг = 382,2 Н

Ця сила є вагою тіла в повітрі.

Підводний об'єм тіла, що витісняється, дорівнює об'єму води, який воно займає, тому щоб знайти об'єм, можна розрахувати, яку кількість води воно витісняє. Оскільки плотність води дорівнює 1000 кг/м³, об'єм води, який воно витісняє, дорівнює:

V = F / ρ = 382,2 Н / (1000 кг/м³) ≈ 0,3822 м³

Тому жорсткість пружини зменшиться на об'єм води, який вона витісняє:

Δl = V / S = V / (F / k) = k * V / F

де S - площа перерізу пружини, k - її жорсткість.

Підставивши дані, отримаємо:

Δl = (200 Н/м) * (0,3822 м³) / (382,2 Н) ≈ 0,2 м

Отже, видовження пружини зменшиться на 0,2 метра.