Розв’язати задачу:Під час згоряння органічної речовини масою 2,3 г в надлишку кисню утворюється

Карбон(ІV) оксид масою 4,4 г і вода масою 2,7 г. Відносна густина парів цієї речовини за воднем дорівнює 23. З яких елементів складається речовина. Визначте її формулу.

Ответы на вопрос

Отвечает Куанова Аида.

Ответ:

За законом збереження маси, маса продуктів згоряння повинна дорівнювати масі вихідних речовин:

м(орг. речовини) + м(O2) = м(CO2) + м(H2O)

Підставляємо відомі значення і знаходимо масу кисню:

2,3 г + м(O2) = 4,4 г + 2,7 г

м(O2) = 4,4 г + 2,7 г - 2,3 г = 4,8 г

Тепер можна обчислити кількість молекул карбон(IV) оксиду, яка утворилася, використовуючи його молярну масу:

n(CO2) = м(CO2) / M(CO2) = 4,4 г / 44,01 г/моль = 0,1 моль

Законом постійного складу відомо, що склад будь-якої хімічної сполуки є постійним, тому масові співвідношення елементів у карбон(IV) оксиді будуть такі:

C : O = 1 : 2

Маса вуглецю в карбон(IV) оксиді:

m(C) = n(CO2) * 1 (моль С/моль CO2) * M(C) = 0,1 моль * 12,01 г/моль = 1,201 г

Маса кисню в карбон(IV) оксиді:

m(O) = n(CO2) * 2 (моль O/моль CO2) * M(O) = 0,1 моль * 16,00 г/моль = 1,600 г

Відносна густина парів цієї речовини за воднем дорівнює 23, що означає, що молярна маса цієї речовини в 23 рази більша за молярну масу водню:

M(речовини) / M(H2) = 23

M(речовини) = 23 * M(H2) = 23 * 2,02 г/моль = 46,46 г/моль

Тепер можна знайти масу елементів у 1 молі речовини:

m(C) + m(O) = 46,46 г/моль

1,201 г + 1,600 г = 46,46 г/моль

З цього можна обчислити масові співвідношення елементів у речовині:

C : O = 1,201 г