1. Газоподібна речовина знебарвлює розчин калій перманганату. На згоряння 1 л такої речовини

витрачається кисень об’ємом 4,5 л (н. у.) і утворюється карбон(IV) оксид об’ємом 3 л. Визначте його формулу. Напишіть рівняння полімеризації цієї речовини. 2. У процесі згоряння сполуки кількістю речовини 0,5 моль утворився вуглекислий газ кількістю речовини 2,5 моль. Визначте молекулярну формулу речовини. Напишіть рівняння її одержання. 3. Унаслідок згоряння алкену кількістю речовини 0,25 моль виділився карбон(IV) оксид об’ємом 44,8 л (н. у.). Густина його парів за карбон(IV) оксидом дорівнює 4. Визначте формулу цієї речовини, зобразіть структурні формули ізомерів цієї речовини. 4. Арен масою 1,56 г повністю спалили в атмосфері кисню. Утворився карбон(IV) оксид масою 5,28 г. Відносна густина парів цієї речовини за гелієм дорівнює 19,5. Визначте формулу арена, напишіть його структурну формулу. ПОМОГИТЕ ПОЖААААЛУЙСТА!!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Маркина Елизавета.

1. Газоподібна речовина знебарвлює розчин калій перманганату. На згоряння 1 л такої речовини витрачається кисень об’ємом 4,5 л (н. у.) і утворюється карбон(IV) оксид об’ємом 3 л. Визначте його формулу. Напишіть рівняння полімеризації цієї речовини.

V(СхН2х)=1 л

V(О2)=4,5 л

СхН2х   -?

СхН2х  загальна формула алкенів

Запишемо рівняння горіння  

С хН2 х +1,5 х О2= х СО2 + х Н2О

По рівнянню видно, що на спалювання 1 л алкену іде 1,5х л О2, а по умові це число 4,5. тому ми можемо записати 1,5х=4,5 Звідси х= 3. Тоді формула С3Н6 пропен.

n Н3С-НС=СН2 →  -(-НС(СН3)-СН2-)- n   поліпропілен

2. У процесі згоряння сполуки кількістю речовини 0,5 моль утворився вуглекислий газ кількістю речовини 2,5 моль. Визначте молекулярну формулу речовини. Напишіть рівняння її одержання.

n(СхНу)=0,5 моль  (клас сполуки не вказано)

n (СО2)=2,5 моль

(СхНу)-?

Запишемо співідношення кількостей всіх речовин

n(СхНу): n(СО2)=0,5:2,5=1: 5 ( це коефіцієнти в рівнянні горіння)

С хНу + О2= 5 СО2 +  Н2О

Формула речовини С5Н10 пентен( перед СО2 стоїть 5)

3. Унаслідок згоряння алкену кількістю речовини 0,25 моль виділився карбон(IV) оксид об’ємом 44,8 л (н. у.). Густина його парів за азотом дорівнює 4. Визначте формулу цієї речовини, зобразіть структурні формули ізомерів цієї речовини.

n(СхН2х)=0,25 моль

V(СО2)=44,8 л

 D(N2)=4  ( в умові невірно вказана густина )

 (СхН2х)-?

    Молярна маса М(реч)= D(N2)*М(N2)=4*28=112 г/моль

Знаходимо кількість речовини СО2

n(СО2)= V/ Vм=44,8/22,4=2 моль

Запишемо співідношення кількостей всіх речовин

n(СхН2х): n(СО2)=0,25:2=1: 8 це коефіцієнти в рівнянні горіння)

С хН2х + О2= 8 СО2 +  Н2О

Формула речовини С8Н16 октен( перед СО2 стоїть 8) М С8Н16=112 г/моль

4. Арен масою 1,56 г повністю спалили в атмосфері кисню. Утворився карбон(IV) оксид масою 5,28 г. Відносна густина парів цієї речовини за гелієм дорівнює 19,5. Визначте формулу арена, напишіть його структурну формулу.

m СхН2х-6=1.56 г

m СО2=5.28 г

D(Не)=19,5

формула-?

n=m/M  

Молярна маса М(реч)= D(Не)*М(Не)=4*19,5=78 г/моль

Знаходимо кількість речовини арену та СО2

n реч= m/M=1,56/78=0,02 моль

n СО2= 5,28/44=0,12 моль,  

Запишемо співідношення кількостей всіх речовин

n(СхН2х-6): n(СО2)=0,02:0,12=1: 6 це коефіцієнти в рівнянні горіння)

СхН2х-6 + (1,5х-1,5)О2=6СО2 + (х-3)Н2О ,

підставляємо 6 в загальну формулу аренів і одержуємо

С6Н6, бензол М=12*6+6=78 г/моль