№ 8 Какой силой надо давить на малый поршень гидравлического пресса площадью 20 см, чтобы поднять

груз массой 26 кг, лежащий на большем поршне площадью 1,3 дм²? А)16,9НВ)40НС)1,69НД)400НЕ)4Н​

Ответы на вопрос

Отвечает Новикова Саша.

Ответ:

(варіант В).

Объяснение:

Для розв'язання задачі використовуємо принцип Паскаля: тиск у рідині, що знаходиться в сполучених посудинах, з однаковою густиною, рівний в усіх точках. З цього принципу випливає формула:

F1/A1 = F2/A2,

де F1 - сила, що діє на малий поршень, A1 - його площа, F2 - сила, яка діє на великий поршень, A2 - його площа.

Підставляємо відомі значення:

F1/20 см² = m*g/A2,

де m - маса груза, g - прискорення вільного падіння, A2 - площа великого поршня в квадратних сантиметрах.

Переведемо площу великого поршня в квадратні сантиметри:

A2 = 1,3 дм² * (10 см/1 дм)² = 1300 см².

Підставляємо відомі значення та перетворюємо площу малий поршня в квадратні сантиметри:

F1/200 см² = 26 кг * 9,8 м/c² / 1300 см²,

F1 = (26 кг * 9,8 м/c² / 1300 см²) * 200 см²,

F1 = 39,2 Н.

Отже, сила, яку потрібно прикласти до малого поршня, щоб підняти груз масою 26 кг, дорівнює 39,2 Н. Відповідь: ближча за значенням до нього варіант відповіді - 40 Н (варіант В).